Kapiliarinė sistema

Kapiliarinė šildymo ir vėsinimo sistema su BEKA kapiliariniais vamzdelių kilimėliais –  tai analogų neturintis kompleksinis sprendimas, leidžiantis greitai ir efektyviai išspręsti ne tik šildymo bei vėsinimo problemas, bet ir šildomų grindų aukščio, konstrukcijų apkrovų problemas vienu metu. Kapiliarinė šildymo sistema – itin lankstus sprendimas: ji gali būti taikoma ne tik grindims, bet ir sienoms ar luboms šildyti.

Kapiliarinių kilimėlių pagrindas– tai uždara sistema, sudaryta iš plonyčių vamzdelių. Šaltas arba šiltas vanduo teka šiuo tinklu ir šildo arba vėsina paviršius, kurie savo ruožtu atiduoda šilumą arba vėsą į patalpą labai tolygiai per spinduliavimą ir konvekciją, be triukšmo ir be skersvėjų. Taip sukurtas patalpos klimatas yra labai malonus ir sveikas.

Kapiliarinis šildymas (vėsinimas) paremtas savikontrolės principu: šiltuoju metu patalpas, kuriose sumontuoti dideli langai, saulė prišildo pakankamai ir temperatūra susilygina; keičiantis oro sąlygoms, grindinio šildymo sistema iš karto prisitaiko. Kapiliarinė sistema nepakeičiama atliekant pastatų renovaciją, kai šildymo ir vėsinimo sistemos kompaktiškumas tampa vienu svarbiausių veiksnių.