Šildomos grindys

Šiandien šildomos grindys nebėra prabangos dalykas, bet sprendimas patogiai ir ekonomiškai gyventi.  Lyginant pranašumus ir investicinius kaštus  su kitomis šildymo sistemomis dabar  pasirenkamas šilumos padavimas per grindis.

Jaukumas – gyvenimo kokybė ir patogumas

Šiluma nelygu šilumai. Ar pamenate basomis prisilietimą prie šildomų grindų?  Prišildytos patalpos sausas oras nesulyginams su grindinio šildymo spinduliuojamos šilumos jaukumu. Grindinis šildymas garantuoja optimalų temperatūros pasiskirstymą patalpoje: šiluma nuo grindų bei vėsesnis oras kambario kampuose. Tai maloni šiluma kojoms ir vėsa galvai, bendras geros savijautos požymis.  Niekada nebus nemaloniai karšta.

Švaru ir sveika

Jei grindys šildomos, tai drėgmė ir pelėsiniai grybeliai nebeturi jokių šansų.  Kadangi šiluma nuo grindų pasiskirsto  patalpoje tolygiai, tai nekyla dulkės. Tik ten, kur cirkuliuoja daug oro, kaip pavyzdžiui prie radiatorinės šildymo sistemos, gali plisti alergenai kaip namų dulkės ir sporos. Ant sienų ir tapetų nesirenka drėgmė ir užkertamas kelias pelėsinių grybelių atsiradimui. Higienos požiūriu pirmenybė suteikiama grindiniam šildymui. Be to šildymo paviršių švara nereikalauja papildomo valymo. Aukštas oro drėgnumas labai gerai veikia kvėpavimo takus. Dingsta peršalimo ligų infekcijos pavojus. Todėl sprendimas šildytis su malonia šiluma yra ne tik patogumas , bet ir sveikata.

Savireguliacijos principas 

Jis nematomas, bet energiją taupantis. Dėl modernios technikos jis reguliuoja save pats. Jei keičiasi oro sąlygos, grindinis šildymas iš karto prisitaiko. Šildomo paviršiaus galingumas patalpoje atiduodamas proporcionaliai temperatūrų skirtumui tarp šildomo paviršiaus temperatūros ir kambario temperatūros.

Kadangi temperatūrų skirtumas tarp grindų paviršiaus ir patalpos yra labai mažas, grindinio šildymo galingumo atidavimas mažėja kylant kambario temperatūrai. Jei, pavyzdžiui, prie grindų paviršiaus temperatūros 23°C, užšvietus saulei į kambarį, kambario temperatūra pakyla nuo 20°C iki 21°C, tai šilumos atidavimas sumažėja trečdaliu. Ir atvirkščiai, krentant kambario temperatūrai, kyla galingumo atidavimas. Grindinio šildymo savireguliacijos efektas vyksta nepriklausomai nuo reguliavimo įrengimų ir tuo pačiu metu pasikeitusių kambario temperatūtos sąlygų.

Ekonomiškumas 

 Tolygus šilumos pasisirstymas leidžia sumažinti kambario temperatūrą dviejais laipsniais, ir Jūs to nepajausite, bet sutaupysite iki 12% energijos.  Šildantis grindiniu šildymu, jau vienu dviem Celsijaus laipsniais sumažintą kambario temperatūrą žmogus  maloniai jaučia;  Šildantis radiatoriais ši kambario temperatūra bus jaučiama kaip žema, kadangi visi patalpą supantys paviršiai bus šalti. Grindinis šildymas yra žemos temperatūros šildymas. Priklausomai nuo pastato užtenka 25°C temperatūros paviršiuje net gi prie minusinės lauko temperatūros, kad būtų jaukus patalpos klimatas.