Kapiliarinis efektas

Sėkmingai mokytis iš gamtos – natūraliai klimatizuoti

 

Lapas-zmogus

Beveik visi gyvi organizmai savo mikroklimato reguliavimui naudoja skysčių šiluminio akumuliavimo ir laidumo savybes. Augaluose, gyvūnuose ir, žinoma, po žmogaus oda skystis pasiskirsto per tankų plonyčių kapiliarų tinklą . Kadangi vanduo šilumai 1000 kartų laidesnis nei oras, šis principas yra daug kartų efektyvesnis ir evoliucijos eigoje įsitvirtino kaip idealus šilumos reguliavimo būdas.

Šilumos ir skysčių transportavimas kapiliaruose yra biologinės sistemos, kurių efektyvumas ir efektyvumas buvo nuolat tobulinamas natūralios atrankos būdu.

Kapiliarinių vamzdelių technika savo forma ir funkcija remiasi šia evoliucijos patikrinta technologija todėl yra natūraliausia patalpų klimatizavimo forma. 

Panašiai kaip ir žmogaus kraujotakos sistema (kairėje) veikiantys kapiliariniai  kilimėliai (dešinėje) susideda iš daugybės kas 10-30 mm išdėstytų lygiagrečiai orientuotų plonyčių, 3,35 arba 4,5 mm storio, vandenį cirkuliuojančių vamzdelių. Skysčių tėkmės greičiai kraujotakos sistemoje ir kapiliariniuose kilimėliuose yra taip pat labai panašūs ir yra laminarinio srauto ribose.        

Kraujotaka

Kraujotakos sistema

Kapiliaras-kraujotaka

Kapiliarinis kilimėlis