ATLIKTI DARBAI

Namas Vilniuje. Nauja statyba
Namas Vilniuje. Nauja statyba
Sodyba Anykščių rajone
Sodyba Anykščių rajone
Gyvenamasis namas 580 m2
Gyvenamasis namas 580 m2

Šildymas ir vėsinimas su šilumos siurbliu ir grindinio šildymo sistema, 95% efektyvumo rekuperacija

Apartamentų pastatas 820 m2
Apartamentų pastatas 820 m2

Šilumos siurblys SWP540, 54 kW gruntas/vanduo.

Viešbutis 4* DZŪKIJA
Viešbutis 4* DZŪKIJA

Šildymas ir vėsinimas su šilumos siurbliu ir kapiliarinių kilimėlių technologija, 90% efektyvumo rekuperacija

GRAND SPA Lietuva Gydyklos
GRAND SPA Lietuva Gydyklos

Instaliuoti šilumos siurbliai, įrengtas natūralus vėsinimas

Grand SPA Lietuva 3* Viešbutis
Grand SPA Lietuva 3* Viešbutis

Instaliuoti šilumos siurbliai, įrengtas natūralus vėsinimas.

 

APIE MUS

UAB “TENKO Baltic” prekybinė-inžinerinė kompanija, dirbanti atsinaujinančių energijos išteklių bei kitų pastatų inžinerinių sistemų srityje.
Įmonės specializacija: Geoterminis šildymas, rekuperatoriai, įvairaus tipo šilumos siurbliai ir jų sistemos.

Klientams siūlome geoterminio šildymo/ vėsinimo bei efektyvių, energiją taupančių vėdinimo sistemų sprendimus, lemiančius minimalias šių sistemų ekploatacijos sąnaudas.

Atliekame galimybių studijas, ruošiame projektus, komplektuojame įrangą, organizuojame montavimą, atliekame garantinį ir pogarantinį techninį aptarnavimą.


UAB TENKO Baltic yra Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje (AHK) narys. AHK priklauso pasauliniam vokiečių užsienio prekybos rūmų tinklui bei vienija daugiau nei 400 narių trijose Baltijos valstybėse. AHK biurai yra įsikūrę Vilniuje, Rygoje ir Taline.

 AHK_LOGO_2012_LT 

UAB TENKO Baltic taip pat yra šių organizacijų narys:


SetSize309145-LZPT-logotipas2LSSA logo 

Atstovaujame šiuos gerai pasaulyje žinomus gamintojus:

 • alpha innotec
  alpha innotec
  (Vokietija)
  Šilumos siurbliai (geoterminis, aeroterminis ir hidroterminis šildymas)
 • Brink Climate Systems
  Brink Climate Systems
  (Olandija)
  Aukšto efektyvumo buitiniai rekuperatoriai (kryžminio-priešpriešinio oro srauto šilumokaičiai iki 95% efektyvumo)
 • NedAir
  NedAir
  (Olandija)
  Aukšto efektyvumo pramoniniai rekuperatoriai (kryžminio-priešpriešinio oro srauto šilumokaitis šilumos sugrąžinimas iki 90%)
 • Forstner
  Forstner
  (Austrija)
  Daugiafunkcinės talpos (akumuliacinė talpa, buferinė talpa, karšto vandens talpa - viskas viename)
 • BEKA
  BEKA
  (Vokietija)
  Kapiliarinis šildymas, vėsinimas (lubos, grindys, sienos)
mountains
 

PATARIMAI

 •  Kas yra “freecooling”?
   

  “Freecooling” arba kitaip pasyvus vėsinimas yra labai ekonomiškas būdas panaudoti žemas žemės temperatūras patalpų atvėsinimui vasarą. Vėsinimo fazėje šilumos siurblys neįsijungia. Veikia tik šildymo ir grunto kontūro cirkuliaciniai šilumos siurbliai. Patalpų temperatūra sumažinama per grindinio šildymo sistemą.

 •  Kuo skiriasi rekuperatoriai?
   

  Vėdinimo įrenginiai skirstomi į dvi grupes:  rekuperatoriai ir regeneratoriai. Pagrindinis jų skirtumas yra šilumokaičio tipas. Rekuperatoriuje montuojamas plokštelinis, o regeneratoriuje – rotacinis šilumokaitis. Skirtumas tas, kad plokšteliniame šilumokaityje (rekuperatoriuose) nesimaišo oro srautai, o rotaciniame (regeneratoriuose) – maišosi. Dėl šios priežasties iš šalinamo oro rotaciniu šilumokaičiu dalis teršalų gali būti grąžinami atgal į patalpas. Dar vienas skirtumas tarp rekuperatorių ir regeneratorių – šilumos grąžinimo efektyvumas. Rekupeatoriuose montuojamo standartinio plokštelinio šilumokaičio efektyvumas yra apie 60%, todėl tiekiamą į patalpą orą reikia papildomai šildyti. Rotacinio – apie 80%, tiekiamą į patalpą orą taip pat reikia papildomai šildyti. Naujo modelio (šešiakampio, kryžminio, priešpriešinio oro srauto) šilumokaičio efektyvumas yra apie 90-95%, todėl tiekiamo į patalpas oro šildyti nereikia, patiriami minimalūs šilumos nuostoliai.

 •  Ar kyla abejonių dėl šilumos siurblio oras/vanduo efektyvaus veikimo, esant didesniam nei 20 laipsnių šalčiui?
   

  Šilumos siurbliai (aeroterminiai šilumos siurbliai) oras/vanduo Lietuvos klimatinėmis sąlygomis dirba efektyviai, ypač pajūrio zonoje. Pvz. Norvegijoje, kurioje klimatas atšiauresnis negu Lietuvoje, šilumos siurbliai oras/vanduo yra vienas iš populiariausių šildymosi būdų.

  Šilumos siurblio efektyvumą reiktų vertinti ne prie didesnių nei 20 laipsnių šalčių o atsižvelgti į vidutinį efektyvumą prie vidutinių šildymo sezono lauko temperatūrų, kurios Lietuvoje neviršyja -6..-1 laipsnių.

 •  Koks šildymas montuojamas prie siurblių – radiatoriais ar grindinis, ar gali būti ir toks, ir toks?
   

  Tiek grindinis, tiek radiatorinis šildymas tinka eksploatuojant šilumos siurblius. Svarbiausia, kad šios šildymo sistemos būtų paskaičiuotos ir parinktos žemoms temperatūroms.

 •  Kuo skiriasi kryžminio oro srauto šilumokaitis nuo kryžminio-priešpriešinio oro srauto šilumokaičio?
   

  Pagrindinis skirtumas yra šilumokaičio efektyvumas. Kryžminio srauto šilumokaityje efektyvumas apie 60%, o  kryžminio-priešpriešinio srauto šilumokaityje apie 95%.  Toks efektyvumas pasiekiamas dėl daugiau nei dvigubai didesnio šilumokaičio ploto, bei mažesnio oro tėkmės greičio jame. Taip pailgėja šilto ir šalto srautų  kontakto laikas šilumokaityje, todėl yra perduodama daugiau šilumos tiekiamam orui.

 •  Kokį rekuperatorių pasirinkti, siekiant patirti kuo mažesnes eksploatacijos sanaudas, į kokius parametrus reikia atsižvelgti?
   

  Pagrindinis parametras, norint tinkamai pasirinkti rekuperatorių yra jo efektyvumas, nes nuo jo priklauso kiek šilumos mes sugrąžiname į patalpas, o kiek prarandame. Be to, kuo mažesnis rekuperatoriaus efektyvumas, tuo galingesnio tiekiamo  oro pašildytuvo reikia. O tai papildomai reikalauja energijos. Dar vienas veiksnys, lemiantis rekuperacinės sistemos energijos sąnaudas – ventiliatorių galingumas. Kuo mažesnis ventiliatorių galingumas, tuo mažesnės eksploatacijos sąnaudos.

 •  Kuo šilumos siurbliai oras/vanduo skiriasi nuo labiau žinomų žemė/vanduo – koks jų veikimo principas, kokie pranašumai, kuo nusileidžia siurbliams žemė/vanduo?
   

  Oras kaip šilumos šaltinis yra visur ir gali būti panaudojamas be leidimo ir be didelių išlaidų statyboms. Šilumos siurbliai oras/vanduo – ekonomiškai patrauklus sprendimas ir puikiai tinka renovuojamies namams arba naujiems pastatams, šalia kurių nėra galimybės įrengti horizontalų kolektorių arba vertikalų geoterminį zondą. Lauke statomi šilumos siurbliai idealiai tinka objektuose, neturintiems rūsio arba, jei tas patalpas norima panaudoti kitiems tikslams, kaip pobūviams ar pirtelei.

  Taip pat ir energetiniu požiūriu jis neatsilieka nuo kitų šilumos siurblių rūšių. Jų efektyvumo koeficientas, jau  beveik pasiekė šilumos siurblių žemė/vanduo vertes. Ypač efektyvių rezultatų galima tikėtis instaliuojant šiuos įrenginius mūsų pajūryje.

mountains
 

KONTAKTAI

UAB TENKO BALTIC

 

ADRESAS: J. BASANAVIČIAUS G. 45

MIESTAS: VILNIUS

TELEFONAS: +370 5 2643582

FAKSAS: +370 5 2643583

EL. PAŠTAS: INFO@TENKO.LT